Būsto diena

Spalio 3 d. Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ salėje buvo minima Būsto diena ir apdovanojami  akcijos „Už žydintį ir švarų Saulės miestąnugalėtojai.

Jungtinių Tautų iniciatyva nuo 1986 metų kasmet spalio pirmąjį pirmadienį pasaulyje yra minima HABITAT, Pasaulinė būsto ir gyvenviečių, diena. 2012 m. Lietuvos Respublikos aplinkos ministras, atsižvelgdamas į Jungtinių Tautų iniciatyvą minėti HABITAT dieną, gegužės 16 dienos įsakymu Nr. D1-415 paskelbė, kad kiekvienais metais spalio pirmąjį pirmadienį Lietuvoje minima Būsto diena. Įsakymu pritarta, kad šią dieną organizuojami ir inicijuojami Būsto dienos renginiai, kurie skatintų vyriausybines ir nevyriausybines organizacijas, švietimo ir mokslo institucijas, verslo atstovus ir kitus būsto sektoriuje veikiančius subjektus dalyvauti darnios gyvenamosios aplinkos kūrime, siekiant, kad kiekvienas žmogus turėtų saugius namus su oraus, sveiko ir visaverčio gyvenimo perspektyva.

Būsto dienos minėjimo tikslas – pabrėžti būsto ir darnios gyvenamosios aplinkos aktualijas nacionaliniu ir vietiniu lygiu, paviešinti gerų pavyzdžių praktikos sėkmingus projektus ir veiklos rezultatus.

Šventės metu sveikinimo žodį tarė Lietuvos respublikinių būsto valdymo ir priežiūros rūmų prezidentą Juozas Antanaitis, Lietuvos Respublikos Seimo narys prof. Arūnas Gumuliauskas. Buvo įteiktos padėkos aktyviausiems bendrijų pirmininkams.

Šiauliuose Būsto diena minima kasmetinės akcijos „Už žydintį ir švarų Saulės miestą“ nugalėtojų apdovanojimu. Šiemet ši akcija paskelbta birželio mėnesį. Aktyviai dalyvauti buvo pakviesti daugiabučių namų gyventojai, įstaigos, įmonės ir organizacijos – visi, tvarkantys, prižiūrintys, puošiantys ir mylintys Saulės miestą. Akcija vyko liepos, rugpjūčio mėnesiais. Vasaros laikotarpiu komisijos nariai, apžiūrėję daugiabučių namų, įstaigų ir individualiųjų valdų teritorijas, rugsėjo mėnesio pabaigoje pateikė savo vertinimus. Buvo atkreiptas dėmesys į profesionalų, modernų aplinkos tvarkymą.

Akcijos „Už žydintį ir švarų saulės miestą“ organizavimo komisijos atstovai pristatė rezultatus. Komisijos pirmininkas, Šiaulių miesto savivaldybės mero pavaduotojas Domas Griškevičius kartu su  Šiaulių apskrities ir miesto daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijos prezidentu Liudu Ramanausku apdovanojo nugalėtojus .

Po apdovanojimų ceremonijos koncertavo Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namų vokalinis ansamblis ROMANTIKA, Vadovė Ramutė Majauskienė

 Sveikiname nugalėtojus Plačiau>>>

Albertas Einšteinas yra pasakęs: Jei nori gyventi laimingą gyvenimą – susiek jį su tikslu, o ne su kitais žmonėmis ar daiktais.